Ambasador USA Stephen D. Mull odwiedzi Uniwersytet Warszawski!

Nowo wybrany Ambasador USA przybędzie na Uniwersytet Warszawski na zaproszenie Forum Młodych Dyplomatów i weźmie udział w wyjątkowym spotkaniu w ramach „Inspiracji Kawowych”. KMD zostało współorganizatorem tego wydarzenia.

inspiracje_kawowe_plakat_5042013

Spotkanie z Ambasadorem będzie wyjątkowe nie tylko ze względu na szczególną pozycję Stanów Zjednoczonych na świecie i w związku z tym szczególną pozycję ich przedstawicieli. Również dlatego, że Ambasador Mull mówi po polsku i całe spotkanie odbywać się będzie właśnie w tym języku. Fakt iż przedstawiciel jedynego w świecie supermocarstwa spędził dużo czasu w naszym regionie, zna język polski i problemy z jakimi boryka się Europa Środkowo – Wschodnia nie są mu obce świadczy o tym, że USA przykładają dużą wagę do tego kto będzie ich reprezentował w Polsce i na wschodzie UE.

Ambasador Stephen D. Mull został oficjalnie zaprzysiężony na tym stanowisku 24 października 2012 roku przez Sekretarz Stanu Hillary Clinton, a 8 listopada odbyła się ceremonia złożenia listów uwierzytelniających na ręce Prezydenta Bronisława Komorowskiego.
Nie jest to pierwsza misja Ambasadora Mulla w Polsce, pracował już w naszym kraju, otrzymał Krzyż Kawalerski Orderu Zasługi RP.
Zna również problematykę regionu, gdyż w latach 2003 – 2006 był Ambasadorem USA na Litwie.

Inspiracje Kawowe to projekt Forum Młodych Dyplomatów, który umożliwia spotkania z dyplomatami w mniej formalnej atmosferze, przy przysłowiowej kawie i rozmowę z nimi na temat zarówno stosunków międzynarodowych jak i ich pracy. Spotkanie z Ambasadorem USA będzie odejściem od tej naturalnej, luźnej atmosfery ze względu na chęć spotkania się Ambasadora z większą liczbą osób co wymusza formę otwartego wydarzenia.

Partnerem strategicznym projektu jest firma Rosenthal Polska.

Reklamy

Informacje Koło Młodych Dyplomatów
Koło Młodych Dyplomatów powstało, aby dzielić się wiedzą dotyczącą światowej dyplomacji. Poznajemy świat, w którym chcemy się kiedyś obracać.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: