Tydzień Kubański 11-14.01.2016

info-png.png

Jak polepszenie stosunków na linii Kuba – Stany Zjednoczone zmieni oblicze wyspy? Czy Kuba odpowiednio wykorzysta swoją szansę na poprawę relacji z Zachodem? Jakie są perspektywy rozwoju kubańskiej gospodarki? Kto najbardziej skorzysta na nowej sytuacji? Z jakimi problemami spotykają się na co dzień mieszkańcy wyspy i czy istnieje szansa na poprawę jakości ich życia?

Odpowiedzi na te i wiele innych pytań postaramy się udzielić podczas Tygodnia Kubańskiego, organizowanego przez Koło Młodych Dyplomatów Uniwersytetu Warszawskiego pod patronatem Polskiego Instytutu Spraw MiędzynarodowychAkademii PISM, Centrum Studiów Latynoamerykańskich UW oraz przy współpracy z restauracją El Caribe. Wydarzenie odbędzie się w dniach 11-14 stycznia 2016 r. na Uniwersytecie Warszawskim, a jego istotę stanowić będzie cykl spotkań z ekspertami zajmującymi się na co dzień tematyką Kuby.

Gośćmi zaproszonymi do udziału w wydarzeniu są: JE Juan Castro Martinez – ambasador Republiki Kuby w Polsce, Marzenna Adamczyk – ambasador RP w latach 2007-2010, Joanna Gocłowska-Bolek – dyrektor Centrum Studiów Latynoamerykańskich UW, Marceli Minc – przedstawiciel Departamentu Ameryk Ministerstwa Spraw zagranicznych oraz Damian Wnukowski – analityk Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.

Więcej informacji dostępnych na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/1119751921391307/

PLAN WYDARZEŃ

11 stycznia, godz. 18:30,
s. 200 budynek Zarządu Samorządu Studentów, ul. Krakowskie Przedmieście 24

„Życie jest krótkie, ale uśmiech to trud jednej tylko sekundy – o (nie)szczęśliwym życiu na Kubie”

O urokach i znojach życia na wyspie oraz o codziennych problemach kubańskiego społeczeństwa porozmawiamy z:
– Marzenną Adamczyk – ambasador RP na Kubie w latach 2007-2010
– Joanną Gocłowską-Bolek – dyrektor Centrum Studiów Latynoamerykańskich UW

12 stycznia, godz. 17:00
Spotkanie z ambasadorem Republiki Kuby w Polsce JE Juanem Carlosem Martinezem

Podczas spotkania Ambasador opowie nam o misji jaką realizuje w Polsce, a także odpowie na pytania studentów dotyczące takich tematów jak polityka wewnętrzna Kuby, relacje z państwami regionu czy stosunki kubańsko-amerykańskie.

UWAGA: z uwagi na charakter wydarzenia oraz ograniczoną liczbę miejsc na spotkanie obowiązuje rejestracja!

Formularz rejestracyjny: https://docs.google.com/forms/d/1-P9yCk2Za2iH7LJ0Uh5vOHjqSgVDasecmOqyXreUyqU/viewform?usp=send_form

14 stycznia, godz. 18:30
sala 1.4 Wydział Prawa i Administracji, ul. Lipowa 4

„Co z tą Kubą? – 2015 rok jako nowy rozdział w historii wyspy”

O perspektywach współpracy ze Stanami Zjednoczonymi oraz o możliwych kierunkach rozwoju wyspiarskiego państwa opowiedzą:
– Marceli Minc – Departament Ameryk Ministerstwa Spraw Zagranicznych – Damian Wnukowski – Polski Instytut Spraw Międzynarodowych

Serdecznie zapraszamy!

Informacje Koło Młodych Dyplomatów
Koło Młodych Dyplomatów powstało, aby dzielić się wiedzą dotyczącą światowej dyplomacji. Poznajemy świat, w którym chcemy się kiedyś obracać.

Dodaj komentarz